• Turnaj vybíjanej dievčat roč.n. 2007 a ml.

Zúčastnení: my, ZŠ Kubranská, ZŠ Bezručova, ZŠ Horná Súča

Reprezentovali: Veleková R., Begáňová J., Šimončíková P., Mierna B., Rajníčková V., Jankujová S., Mierna A., Šimková V., Begáňová S., Sabadková V., Ďurišová V.

Umiestnili sme sa na 4. mieste

•  Olympiáda ľudských práv
          • Olympiáda ľudských práv

• 13. decembra sa uskutočnilo školské kolo Olympiády ľudských práv pod heslom: Každý z nás je iný, a predsa sme si rovní . Žiaci 7. až 9. ročníka po domácej príprave vypracovávali vedomostný test o ľudských právach, ktoré človeka sprevádzajú už od narodenia. A kto bol najlepším súťažiacim? Saška Sedláčková z 9.A - 1.miesto, Júlia Kukučiarová z 9.B - 2. miesto, Tobiáš Král z 8.A - 3. miesto.

Blahoželáme.

• Mikuláš
          • Mikuláš

• 5.12.2019 zavítal aj na našu školu Mikuláš s anjelmi a čertom.Deti si pre ňho pripravili modlitbu či pesničku a odmenení boli sladkou odmenou.

• Okresné kolo technickej olympiády

• Dňa 28. 11. 2019 sa v SOŠ, Pod Sokolicami 14, Trenčín, uskutočnilo Okresné kolo technickej olympiády. Na ňom nás reprezentovali v kategórii A (žiaci 8. a 9. ročníka) ako dvojčlenný tím Alexandra Sedláčková a Ján Sedláček z 9. A triedy a v kategórii B (žiaci 5., 6. a 7. ročníka) Roman Prchlík zo 7.B triedy. Súťaž mala 2 časti, najskôr žiaci riešili písomný test, potom v dielňach preukázali svoju zručnosť pri zhotovení výrobku z dreva. V kategórii A boli Saška a Janko úspešnými riešiteľmi OK TO a umiestnili sa na peknom 6. mieste, v kategórii B bol Roman tiež úspešným riešiteľom OK TO a umiestnil sa na 9. mieste.
            Srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

• Výroba adventných vencov

• V nedeľu 1.decembra začína adventné obdobie. V 1.A triede si žiaci spolu s rodičmi vyrobili adventné vence. Načerpajte inšpiráciu.

• Chceš pomôcť, máš šancu!

• Pod týmto názvom zorganizovala v novembri Žiacka školská rada zber obuvi a kozmetických prípravkov pre deti z detského domova v Trenčíne. Na začiatku boli obavy, s akou odozvou sa stretne u našich žiakov a ich rodičov? Zberali sme celý týždeň: pred vyučovaním aj cez veľkú prestávku a výsledok? 153 párov obuvi - mnohé aj celkom nové, 3 škatule mydiel, zubných pást, kefiek, sprchovacích gélov, šampónov, ozdobné ceruzky, gumy a zápisníčky pre radosť...no bolo toho dosť. Našťastie máme ochotného p. riaditeľa s veľkým autom, ktorý osobne aj s niektorými členmi ŽŠR veci odviezol. Deti boli nadšené: tie domovácke, ale aj tie naše: vraveli, že slovami sa nedá opísať radosť, ktorú videli. A za tú radosť patrí veľká VĎAKA VÁM, ktorí ste ochotní pomáhať.
            Žiacka školská rada

• Stolnotenisový turnaj

• V novembri zorganizovala Žiacka školská rada pre našich žiakov prestávkový stolnotenisový turnaj. Využili sme to, že na chodbách našej školy sú pingpongové stoly a chalani odtiaľ niekedy zabudnú ísť aj na vyučovanie, skrátka stolný tenis ich baví. Najmladším účastníkom turnaja bol Vilko Oláh zo 4.A, jediné dievča Sofia Švítelová z 5.A. Najviac účastníkov bolo zo siedmeho a ôsmeho ročníka.

Na prvom mieste sa umiestnil Filip Lacko, 8.A, na druhom mieste bol Samuel Švančárek, 8.A a na treťom Patrik Vittek, 8.A spoločne so Šimonom Neuhausom, 7.B.

Víťazom blahoželala predsedkyňa ŽŠR Hanka Kenderová. Rozlosovanie turnajov má „na svedomí“ aplikácia Ondreja Mihála. Za zmienku stojí aj vlastnoručne vyrobená medaila pre víťaza od Sašky Sedláčkovej. Poďakovať chceme aj rozhodcom, najviac zápasov má na konte Samo Trenčan. No a samozrejme všetkým, ktorí súťažili a povzbudzovali – bez vás by sa nič z tohto neuskutočnilo.

3. miesto: Martina Máliková 9. A

Do okresného kola postupuje Laura a Oliver.

Gratulujeme!

• Nebojme sa slovenčiny

• Nebojme sa slovenčiny , to je názov školskej súťaže zo slovenského jazyka a literatúry, do ktorej sa zapojilo 21 nebojácnych žiakov II.stupňa našej ZŠ. Sily si zmerali dievčatá a chlapci 5. až 9. ročníka v pravopisnej súťaži, v čítaní s porozumením a zážitkovej interpretácii textu s ponaučením...

A kto vyhral a dokázal, že sa nebojí slovenčiny? Tu sú víťazi:

Pravopis: Martinka Máliková, 9.A

Čítanie s porozumením: Vaneska Rajníčková, 7.A

Interpretácia textu: družstvo 8.A triedy /Hanka Kenderová, Tobiáš Král, Bruno Velek./

Celkový víťaz: družstvo 9.A triedy /Martinka Máliková, Emka Schvandtnerová, Saška Sedláčková./

• Mladý spisovateľ

• Predstavujeme vám výhercov súťaže"Mladý spisovateľ". Zároveň vám s potešením oznamujeme, že našivýhercovia začínajú spoluprácu so spisovateľom Danielom Hevierom vjeho projekte: "Tvoríme s Danielom Hevierom."

Dakujem.

Katka

• Beh okolo Ľuborče

• Kto nebol lenivý, zabehol si v sobotu 9.11.už 51.ročník Behu okolo Ľuborče. Zúčastnilo sa asi 35 žiakov, Aďka Mierna z 5.A skončila na 3. mieste a Matej Motola na 1. mieste a 2. mieste, bežal 2-krát. Gratulujeme!

• Besiedka  MŠ 25. 10. 2019
          • Besiedka MŠ 25. 10. 2019

• Október sa niesol v znamení úcty k starším. Pri tejto príležitosti deti z MŠ sv. Gabriela pozvali svojich starých rodičov na slávnostný program, ktorý si pre nich poctivo a s veľkým nadšením pripravili.

Deti z MŠ a kolektív učiteliek MŠ ďakujú všetkým, ktorý pozvanie na besiedku prijali.

• 4. november - Deň materských škôl

• 4. 11. 2019 si dvaja odvážni rodičia vyskúšali zdravotné cvičenie a vzdelávaciu aktivitu v materskej škole pri príležitosti Dňa MŠ. Deti sa veľmi tešili z nových tvárí a snažili sa o to viac.

Veľmi pekne ďakujeme za spoluprácu a odhodlanie pani Meščánkovej a pánovi Jarošovi, ktorí sa zapojili do výzvy a stali sa tak na chvíľu učiteľmi svojich vlastných detí.

• Divadielko v MŠ

• Dňa 24. 10. 2019 zavítalo do MŠ Divadlo zo šuflíka s rozprávkou O zlatej rybke.

Deti neboli len pasívnymi divákmi, ale boli zapojené aj do hrania samotného deja rozprávky. Rozprávka bola poučná a deťom sa veľmi páčila.

• Vážení športoví priatelia,

už 51 rokov sa v uliciach Ľuborče snažíme rozhýbať malých aj veľkých ku zdravému životnému štýlu. Preto si vás dovoľujeme pozvať v sobotu 9.11. na Beh okolo Ľuborče. Pre tých najrýchlejších sme pripravili bohaté vecné ceny a každý účastník pretekov obdrží pamätnú medailu.

Hlavná kategória je dotovaná finančnými odmenami v celkovej výške 525€, plus možná prémia za prekonanie traťového rekordu, ktorý v roku 1998 stanovil Ezayedi Ali z Lýbie. Počas pretekov je pripravené chutné občerstvenie a v prípade potreby budú k dispozícii fyzioterapeuti.